standard Науковці представили альтеративу Wi-Fi (ФОТО)

Джерело :

uapress.info

Науковці досягли приголомшливих результатів, тестуючи бездротову технологію Li-Fi, що є оптичною версією Wi-Fi. Вони довели, що Li-Fi швидша за Wi-Fi у 100 разів.

Новину повідомляє Science Alert. Передає «Преса України».

Вперше науковці вирішили протестувати відому технологію Li-Fi, яка передає дані з високою швидкістю за допомогою технології бездротового зв’язку Visible Light Communication (VLC), поза межами лабораторії.

Так, науковці застосували Li-Fi в звичних для людини умовах, в офісах в Таллінні, Естонія.

Нагадаємо, у лабораторних умовах вчені змогли передати інформацію за допомогою Li-Fi зі швидкістю 224 гігабіт на секунду, а в цей раз, в реальному житті, вони змогли передати дані зі швидкістю 1 ГБ в секунду, що в 100 разів швидше за можливості Wi-Fi.

Генеральний директор естонської компанії технологій Velmenni Діпак Соланкі сказав, що нині його команда працює над декількома проектами у рамках різних галузей промисловості, де можна застосувати цю надшвидку технологію.

Ще однією перевагою Li-Fi науковці назвали те, що світло не може проходити через стіни, що робить технологію більш безпечнішою і враховуючи те, що між пристроями менше перешкод, навіть через це швидкість, відповідно, є більшою.

Проте науковці наголосили, що, ймовірно, Li-Fi не замінить Wi-Fi, принаймні в найближче десятиліття, однак ці дві технології можна використати разом для досягнення більш ефективних і безпечних мереж.

Нагадаємо, технологія Li-Fi була винайдена німецьким професором Гаральдом Хаасом з університету Единбурга, Шотландія, у 2011 році.

Варто зазначити, що минулого місяця Хаас і його команда запустили PureLiFi компанію, яка пропонує спеціальний додаток для безпечного бездротового доступу в Інтернет з швидкістю 11,5 Мб в секунду, що можна порівняти з початковими можливостями Wi-Fi.

Нині французька технічна компанія Oledcomm збирається установити власну технологію Li-Fi в місцевих лікарнях.

naukovci-predstavili-alterativu-wi-fi-foto-1

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нам вибравши текст і натиснувши Ctrl+Enter.