standard Пенсії в Україні: скільки отримує суддя, депутат і простий робітник. Інфографіка

Джерело :

m--p.com

В Україні, за підрахунками Пенсійного фонду та Державної служби статистики, кожен третій українець – пенсіонер, всього їх понад 12 млн.

Як зазначає “Сегодня”, одні отримують мінімальні 1074 грн на місяць, інші – чи не 16 тис. грн.

77% пенсіонерів, або троє з чотирьох, отримують пенсію за віком (на сьогодні це 60 років для чоловіків і 57,5 ??років для жінок, які не мають жодних вікових пільг при виході на пенсію – служба в армії, шкідливі умови праці, вислуга років. А таких пільговиків приблизно 6% або кожен 17-й. Ще 11% (кожен дев’ятий пенсіонер) – це інваліди. Кожен 20-й отримує пенсію по втраті годувальника (вона може бути більше власної). І менше 1% – ті, хто собі пенсію не заробив, але держава доплачує їм до прожиткового мінімуму для непрацездатних, це 1074 грн (така норма введена в 2014 р).

pensiyi-v-ukrayini-skilki-otrimuye-suddya-deputat-i-prostij-robitnik-infografika1

Гідними можна назвати пенсії у прокурорів (до 7000 грн), прийнятними – у чорнобильців, учених і держслужбовців (3-4 тис. грн). І мізерний відсоток пенсіонерів – це народні депутати і судді – мають суперпенсії по 15-16 тис. грн (нагадаємо, їм зараз платять максимум 10740 грн, але з кожним підвищенням соцстандартів їх пенсія зростає автоматично).

Як свідчать статистичні дані і соцдослідження різних інститутів, середньостатистичний портрет українського пенсіонера виглядає так: це жінка, тому що, за статистикою, 60-річних і старше жінок у нас вдвічі більше, ніж чоловіків. При цьому більше 50% таких дам самотні: вони вдови або розлучені. До речі, більшість українців-пенсіонерів стверджують, що їм на життя вистачає, і лише кожен шостий, це самотні городяни, у яких немає “дачно-городньої” підмоги, вважають свою пенсію недостатньою.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нам вибравши текст і натиснувши Ctrl+Enter.